Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Silver 7 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RED FOX
2 2EMILY BLAIS
3 3CRAIG TUFTS
4 4WALLY PICKERING
5 5TONY LABOUNTY
6 6DONE DONE
7 7DAVID SANCHEZ
2
1:10 4wd Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ED SAHM
2 2CHRIS RAZZABONI
3 3JIMMY YORK
4 4RICHARD WATKINS
5 5SHAWN SAHM
6 6ED MONAHAN
7 7NIGHTHAWK
8 8TOMMY DROUIN
3
1:10 4wd Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT PERAULT
2 2BRYAN RICKMAN
3 3TIM HUFF
4 4JUSTIN PIERCE
5 6MIKE FREDRICKS
6 7MIKE ADDY
4
2wd Short Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SCOTT LEONARD
2 2MIKE LAPIERRE
3 3CARL MILLER
4 4FLY BOY
5 5MARTY BRADLEY
6 6KEITH COULTER
7 7TOMMY DROUIN
5
2wd Short Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BOB BYRON
2 2ROOT BEER
3 3OLD SCHOOL
4 4NIGHTHAWK
5 5SODA POP
6 6DAN TAYLOR
7 7SQUIRREL
6
1:10 4wd Stadium Truck Mini Truggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KHOURY DUHAIME
2 2MATT SOGGU
3 3MIKE LAPIERRE
4 4DALLAS MENARD
5 5FLY BOY
6 6ROCKET ROBBY
7 7BILL SOGGU
8 8JASON LANDRY
9 9RICHARD WATKINS
7
Dirt Oval - Open (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUSTIN PIERCE
2 2DAN TAYLOR
3 3CARL MILLER
4 4JEFF BLAIS
8
4wd Short Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROCKET ROBBY
2 2CHRIS MUISE
3 3JEFF BLAIS
4 4KEITH FRISSORA
5 5WALLY MARATFKA
6 6BRANDON DAUGHERTY
9
4wd Short Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KHOURY DUHAIME
2 2CAYDEN LEBLANC
3 3OLD SCHOOL
4 4JASON SINCLAIR
5 5CASEY RETTKE
6 6JACOB SCHILZ
7 7SHAYNA FRISSORA
10
1:8 E-Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROOT BEER
2 2ED MONAHAN
3 3JUSTIN PIERCE
4 4DALLAS MENARD
5 5CHRIS RAZZABONI
6 6CHRIS MUISE
11
1:8 E-Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CARL MILLER
2 2KYLE CANTALUPO
3 3BILL SOGGU
4 4KEITH FRISSORA
5 5MIKE FREDRICKS
12
1:8 E-Truggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JACOB SCHILZ
2 2RICHARD WATKINS
3 3SHAYNA FRISSORA
4 4FLY BOY
13
1:10 2wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BOB BYRON
2 2OLD SCHOOL
3 3CHRIS MUISE
4 4DAN BRIDEAU
5 5MIKE ADDY
Event Stats & Details
Race Track Hayward St
Registrations Entries: 84
Drivers: 51
Total Race Laps 2,780
Total Race Time 19 hours, 9 minutes, 31 seconds
close X